Demolice Valašské Meziříčí

Zvažujete demoliční práce? Vyskytuje se na vašem pozemku trouchnivějící nemovitost, která se stává zároveň nebezpečnou nemovitostí? Není obyvatelná a má špatné rozvody elektřiny, plynu, také má velice špatné základy? Není nad čím váhat, demolice je v tomto případě nejlepší možné řešení. Řada lidí uvažuje ještě nad rekonstrukcí, ale to by bylo jen vyhození peněz a jednalo by se o zbytečný krok.

Demolice ve Valašském Meziříčí provádí firma Stavby – demolice a bourání s.r.o., která provádí také bourací práce v Otrokovicích, Uherském Hradišti nebo třeba ve Zlíně. Ať už chcete zbourat menší kůlnu nebo velkou starou vilu, neváhejte se na firmu obrátit.

Demolice Valašské Meziříčí

Mějte však v ruce povolení

Než však požádáte firmu o pomoc, je třeba, abyste drželi v rukou povolení. Zbourat dům – to totiž nejde jen tak. Je k tomu zapotřebí demoliční výměr, který povoluje legálně odstranit konkrétní nemovitost. Seženete ho na příslušném obecním nebo stavebním úřadě a bude platit jeden dlouhý rok. V případě, že byste během roku nestihli danou nemovitost zbourat, můžete požádat o prodloužení demoličního výměru, což však musí být řádně odůvodněno.

Kromě demoličního výměru potřebujete mimo jiné i projekt k demolici, který je zapotřebí hlavně v okamžiku, kdy má dojít k celkovému odstranění stavby. Projekt k demolici musí obsahovat postupy všech bouracích prací, a to včetně specifikace předpokládaného množství odpadu.

Jak dlouho trvá demolice?

V souvislosti s demolicemi a demoličními pracemi člověka také napadne otázka, jak dlouho demolice trvá. Bohužel nelze přesně říct, jak dlouho demoliční práce trvají, doba trvání se stanovuje a odvíjí se od velikosti objektu. Například standardní rodinný dům se bourá a likviduje zhruba dva týdny.

Nepočítáme však dobu, kterou strávíte obíháním úřadů, abyste získali demoliční výměr nebo potřebná stanoviska inženýrských sítí či sousedů.